Always lead, never follow

Zapraszamy do wspólnego tworzenia grupy ludzi poszukujących nowych rozwiązań
w doskonaleniu swoich umiejętności, podnoszenia wydolności i wytrzymałości
organizmów.

Jakub Dec - Triathlon

Nawigacja: Home / O Nas / Ekipa / Jakub Dec - TriathlonKuba skończył studia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Swoje pierwsze kroki związane ze sportem, a konkretnie z kolarstwem podjął w wieku 12 lat w klubie kolarskim JF DUET Goleniów, w którym ścigał się w kategoriach od młodzika aż po juniora. Swoją edukację kontynuował w żyrardowskiej i świdnickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie. Współpracował tam z wybitną kadrą, pełniącą również opiekę trenerską w kadrach narodowych na szosie i na torze. Wraz z rozpoczęciem studiów, Kuba podejmował swoje kroki kolarskie w klubie Bike Multi Sport Goleniów oraz 2X3 BIKE TEAM. Do jego największych osiągnięć kolarskich można zaliczyć Złoty Medal na Mistrzostwach Polski LZS ze startu wspólnego, brązowy medal Mistrzostw Polski na torze w madisonie (pary), wygrane w Pucharach Polski, zarówno ze startu wspólnego, jeździe indywidualnej na czas oraz na torze, kadrowych startach w Pucharach Świata na szosie, oraz kilka cennych trofeów zarówno w maratonach MTB jak i szosowych.

Pasja do triathlonu rosła wraz z pierwszym startem w 2012 roku w Triathlonie Gdańsk, gdzie niespodziewanie zajął 6 pozycję. To cenne miejsce "dało mu do myślenia" oraz napawało optymizmem. Postanowił poświęcić się całkowicie tej dyscyplinie. Każdy start w nowym sezonie utwierdzał go, że uprawia najpiękniejszą dyscyplinę na świecie. Jego najmocniejsza strona czyli rower, niejednokrotnie doprowadzała go do wyśmienitych miejsc podczas każdej imprezy, w której startował. W większości miał pierwszy czas właśnie podczas roweru. Najważniejszym tytułem jakim Kuba może się pochwalić w sezonie 2013 jest zdobycie tytułu Mistrza Polski Amatorów na ¼ IRONMAN w Szczecinku, wygrana w Triathlon Gdańsk, 4 miejsce w Lotto Poznań Triathlon oraz 5 miejsce w Triathlonie Sieraków i Volvo Triathlon Series.

Obecnie Kuba jest zawodnikiem TRIATHLON SERIES TEAM oraz trenerem w TRI - Academy. Swoją wiedzę związaną z trzema konkurencjami składającymi się na triathlon przelewa na podopiecznych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu zawodniczemu oraz kontaktom z wieloma wspaniałymi osobami związanymi ze sportem, Kuba dysponuje wiedzą, którą chce się dzielić z zawodnikami. Jego motto to : „Musisz uwierzyć w założony plan”. Poza wielką pasją do triathlonu i sportów wytrzymałościowych interesuje się również zdrowym odżywianiem i psychologią sportu.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie portalu: jcd.pl | Na silniku windu.org