Always lead, never follow

Zapraszamy do wspólnego tworzenia grupy ludzi poszukujących nowych rozwiązań
w doskonaleniu swoich umiejętności, podnoszenia wydolności i wytrzymałości
organizmów.

Moc jest z nami!

Nawigacja: Home / Aktualności / Moc jest z nami!

Trenujesz z nami - zwiększasz moc i poprawiasz ekonomię pracy, jeździsz szybciej i wreszcie wygrywasz. Odpowiednio zweryfikowany potencjał zawodnika, analiza możliwości treningowych, umiejętnie zaplanowane obciążenia, racjonalny plan startów, badania i nadzór nad realizacją zadanych aktywności. To wszystko przynosi efekt.
Poniżej prezentujemy analizę rocznej współpracy z jednym z naszych zawodników. Badania były wykonywane w laboratorium 4SportLab

Pomiar 13.12.2012


Pomiar 10.02.2013
 

Pomiar 30.03.2013

Analiza
W ostatnim okresie treningowym nastąpił wzrost efektywności zabezpieczenia energetycznego pracy wykonywanej w zakresie mocy do 360 W. Rejestrowany jest wyższy udział metabolizmu tlenowego w wyniku zwiększenia pochłaniania tlenu co skutkuje obniżeniem udziału w zabezpieczeniu energetycznym pracy metabolizmu beztlenowego ocenianego na podstawie wielkości stężenia mleczanu we krwi. Wykonana praca treningowa przyczyniła się do obniżenia kosztu energetycznego i zwiększenia pojemności dla zakresu intensywności między LT i AT.

 
Pomiar (po roztrenowaniu) 21.11.2013


Analiza
W stosunku do analogicznego okresu z roku poprzedniego badany zawodnik uzyskał wyższe parametry maksymalne pochłaniania tlenu, mocy maksymalnych oraz progowych. Istotnie jest wyższa ekonomia pracy na poszczególnych stopniach wysiłkowych (analogiczny okres treningowy) wyrażona mniejszym zużyciem glikogenu mięśniowego do realizacji tych samych zadań (niższy wyrzut LA do krwi). W stosunku do roku poprzedniego okres przygotowawczy w bieżącym, ze względu na istotne różnice w uzyskanych parametrach, powinien być realizowany w oparciu o inne bodźce treningowe (intensywność, charakter pracy), tak aby wprowadzić organizm na wyższy poziom przygotowania ogólnego.

Podstawowe parametry somatyczne oraz wartości parametrów fizjologicznych zarejestrowanych podczas badań.
Mając na uwadze powyższe dane i analizy rozpoczynamy kolejny okres przygotowań, a bogatsi o doświadczenia minionego sezonu z większą nadzieją patrzymy w przyszłość. MOC JEST Z NAMI ;)
 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie portalu: jcd.pl | Na silniku windu.org