Always lead, never follow

Zapraszamy do wspólnego tworzenia grupy ludzi poszukujących nowych rozwiązań
w doskonaleniu swoich umiejętności, podnoszenia wydolności i wytrzymałości
organizmów.

Wytrzymałość Specjalna

Nawigacja: Home / Aktualności / Wytrzymałość Specjalna

Okres przygotowawczy do nowego sezonu wchodzi w swą drugą fazę, Po przepracowanych trzech, a w niektórych przypadkach nawet czterech miesiącach, podczas których przeważająca część treningów ukierunkowana była na budowanie wytrzymałosci ogólnej, przechodzimy do kolejnego etapu przygotowań. Od połowy lutego i przez następnych 5-6 tygodni skupimy sie na rozwijaniu wytrzymałości specjalnej, gdzie niemal 95% ćwiczeń będzie wykonywanych na rowerze. W tym czasie wprowadzamy dłuższe, w późniejszym czasie także bardziej intensywne jednostki treningowe. W zależności od predyspozycji, stopnia wytrenowania, założonych celów i planów startowych oraz bazując na badaniach wydolnościowych każdy z współpracujących z nami zawodników otrzyma indywidualny "pakiet treningowy". Ponizej przedstawiamy wyniki dwóch kolarzy kooperujących z Bike Academy.

Zawodnik trenujący w BA - 15 miesięcy. Analizowany okres - rok do roku dobitnie pokazuje umiejętność adaptacji organizmu na zadane bodźce treningowe. Okres przygotowawczy, okres "wyścigowy", roztrenowanie i kolejna dawka treningowa - to wszystko daje dobrą prognozę na najbliższy sezon startowy. Jeśli uda się ponownie zredukować masę ciała - drżyjcie konkurenci!


Zawodnik trenujący w BA - 3 miesiące. Poniższe parametry określają styl pracy podczas pierwszego okresu - budowania wytrzymałosci ogólnej. Wzrosła generowana moc zarówno na progu LT jak i AT. Spadły wskaźniki VO2 - to efekt zaaplikowanych treningów realizowanych głównie w strefach przemian tlenowych. Kolejny okres powinien przynieść wzrost pojemności tlenowej organizmu.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Projekt i wykonanie portalu: jcd.pl | Na silniku windu.org